Jdi na obsah Jdi na menu

Co je to Rybolovná technika

Co je to Rybolovná technika? Je to sport, který se rt2.jpgneodehrává na vodě, ale na fotbalových hřištích, letištích a loukách. Skládá se celkově z devíti disciplín, z čehož žáci a junioři háží disciplíny 1-5, ženy 1-5 a 8-9 a muži 1-9. 

 

 

 

 

 

Disciplína č.1 Muška terče

mucha-skish.jpg Muška terče se hází na stole ve výšce 50 cm.Hází se s prutem o maximélní délce 3 metry. Hází se na pět terčů. Za jeden trefený terč je 5 bodů, maximum bodů je 100.

  

 

 

 

 

 

Disciplína č.2 Muška dálka jednoruč

muska-dalka.jpg Hází se též s muškařským prutem do maximální délky 3 metry.Hází se též na stole ve výšce 50 cm. Cílem je hodit dva dlouhé hody, které se pak sčítají a tvoří finální počet bodů za tuto disciplínu.

 

 

 

 

 

Disciplína č.3 Zátěž arenberg

aro.jpgHází se s prutem o maximální velikosti 250 cm, většinou se ale používá prut okolo 145 cm.Zátěž na prutu váží 7,5 gramu. Hází se na plachtu, bodování je 10(černý terč) - 8 - 6 - 4 - 2 - 0(mimo plachtu). Maximální počet bodů je 100.

 

 

 

 

Disciplína č.4 Zátěž skish

skish.jpgHází se na pět žlutých terčů, také s prutem okolo 145 cm a též se zátěží 7,5 gramu. Za jeden zásah terče je 5 bodů. Maximální počet bodů je 100.

 

 

 

 

 

 

Disciplína č.5 Zátěž dálka jednoruč

zatez-dalka.jpgPodle názvu disciplíny můžeme zjistit, že se zde hází do dálky. Používá se zde též prut do 250 cm, ale na rozdíl od disciplín 3 a 4 se zde hází s pruty okolo 245 cm. Hází se ze 7,5 gramovou zátěží. Hozená vzdálenost se vynásobí 1,5 a tento výsledek se pak počítá do celkového součtu.

 

 

 

 

Disciplína č.6 Zátěž dálka obouruč

dalka-obou.jpgJde zde o to samé, o čem jde v zátěži dálce jednoruč, akorát se hází se zátěží o váze 18 gramů a délka prutu je libovolná.

 

 

 

 

 

 

Disciplína č. 7 Muška dálka obouruč

lososrt.jpgHází se s prutem o maximální délce 5,2 metru. Jde zde o to samé jako v mušce dálce jednoruč.

 

 

 

 

 

Disciplína č.8 Multi skish

ff.gif Jde zde o to samé jako na zátěži skishi, akorát se hází s multiplikátorem a ne s normálním navijákem, jako u ostatních zátěžových disciplín, hází se s 18 gramovou zátěží. Maximální délka prutu je též 250 cm.

 

 

 

 

 

 

Disciplína č.9 Multi dálka obouruč

screenshot_20200128-214547.jpg Jde zde o to samé, jako v zátěži dálce jednoruč a obouruč, akorát se hází s multiplikátorem a ne s normálním navijákem jako u ostatních zátěžových disciplín (kromě disciplíny číslo 8), používá se zde 18 gramové závaží a délka prutu je libovolná.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář